Kamp Yerleri

Türkiye’de En İyi Kamp Yerleri

Türkiye’de Kamp Yapılabilecek En İyi 5 Yer

Türkiye’deki en iyi kamp yerleri arayışı son yıllarda herkesin ilgi konusu arasında. Otel fiyatlarının cep yakması, doğayla iç içe olmak isteği gibi nedenlerle insanlar kamp hayatına ilgi duymaya başladı. Birtakım zorlukları olsa da çadır kamp yerleri ve fiyatları tatilcilerin beklentilerini karşılıyor. Son zamanlarda artan kamp yapma aktivitesi, kamp alanlarında imkanların artmasına yönelik rekabetler de başlattı. Artık neredeyse otel konforunda kamp yapmak mümkün. Her cebe göre kamp alanı bulunuyor. Karadeniz’den Ege’ye pek çok bölgede, doğayla iç içe yaşayarak tatil yapabilirsiniz. Türkiye’de yüzlerce kamp alanı bulunuyor ama en çok tercih edilen destinasyonlar şu şekilde sıralanabilir:

akyaka
Muğla, Akyaka

Muğla, Akyaka:

En çok bilinen ve en çok tercih edilen kamp alanı olma özelliği taşıyan Akyaka bölgesi, denize sıfır ve ormanla da iç içe. Birçok kamp alanı da bulunan bölgede, beklentinize göre kamp alanı tercihinde bulunabilirsiniz. Azmak deresini de içinde barındıran Akyaka bölgesi, soğuk sularda serinlemek isteyenlerin tercih sebebi. 8 farklı koy bulunduran bölgede, bisiklet turları, rüzgar sörfü gibi aktiviteler de yapmanız mümkün. Akyaka orman kampı konusunda birçok kişinin beklentisini karşılıyor.

kelebekler vadisi kamp
Fethiye, Kelebekler Vadisi:

Fethiye, Kelebekler Vadisi:

Fethiye’de bulunan Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilmenin tek yolu, Ölüdeniz’den motorla gitmek. Bu sebeple imar konusunda bakir kalabilmiş sayılı bölgelerden biri. Çadır kampı yapabileceğiniz bu alanda tuvalet duş gibi birçok imkandan da faydalanabilirsiniz. Denize ulaşmak için yürürken, kaplan desenli kelebeklere rastlamanız muhtemel.

 

İlgili Makaleler
kabak koyu
Fethiye, Kabak Koyu

Fethiye, Kabak Koyu:

Kabak koyu, içerisinde birçok kamp alanı bulunduran yerlerden. Sadece Kabak koyunda yetişen bitkilere ev sahipliği yaptığı için koruma altında olan bu bölgede, denizin berraklığı da tercih edilme sebebi. Sakin bir tatil arayanların ilk tercihlerinden.

 

Salda Gölü 3
Burdur, Salda Gölü

Burdur, Salda Gölü:

Beyaz kumlarıyla dikkat çeken Salda Gölü, son zamanlarda en çok tercih edilen kamp alanlarından biri haline geldi. Ülkenin en temiz gölleri arasında yer alan Salda gölü, mineral zenginliği açısından da oldukça çeşitli. Duş, tuvalet gibi imkanları sınırlı olsa da, doğayla iç içe olmak açısından vazgeçilmez noktalardan biri.

yedigöllerr
Bolu, Yedigöller

Bolu, Yedigöller:

Herkesçe bilinen bu bölge, sadece kamp yapmak isteyenlerin değil, fotoğrafçıların da uğrak yerlerinden biri. Doğa güzelliği açısından pek çok çeşitliliğe sahip bölgede, elektrik, duş gibi imkanlar bulunmuyor. Her biri farklı hikayeye sahip olan göllerin birinin yanında kamp atmak, huzur dolu bir tatil sunuyor.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu