Kamp Yerleri

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen 5 Kamp Yeri

Yazın gelmesi ve tatil planlarının yapılmaya başlanması  ile gözler tatil mekanlarına çevrildi.  Bizde En Çok Tercih Edilen 5 Kamp Yeri listesini yaptık. Geçtiğimiz yaz bazı sebeplerden dolayı  tatile çıkamayan insanlar, bu yıl tatile çıkma planları yapmaya başladı. Kimi insanlar otel tercih ederken kimileri de daha düşük bütçeli olan kamp alanlarını tercih ediyor.

Türkiye’nin güzide bölgelerinden olan Akdeniz ve Ege koyları tatilcilerin en uğrak alanlarının başında geliyor. En çot tercih edilen beş kamp yerleri ise Antalya, Muğla, Mersin, İzmir, Aydın diye sıralanıyor. Bu güzide şehirler arasından kamp için bir tercih yapabilirsiniz.

 Antalya’da Kamp Yapabileceğiniz Yerler

Tatil demek kafa dinleyip, tüm yılın yorgunluğunu atmak demektir. Doğa ile başbaşa bir tatil geçirmek isteyenlerin adresi bu yılda ilk sırada Antalya olmayı başarıyor. Antalya turizmin merkezi konumunda olmasından dolayı yerli ve yabancı birçok turisti çekebilme kapasitesine sahip bir il. Yeşil ve mavinin buluştuğu birçok doğal koylar bulunuyor.

Yaz sıcaklığının da kamp yapmaya elverişli olması sebebi ile yaz ortasında kamp alanlarında yer bulmak zor olabilir. Olimpos çıralı da yapacağınız kamp ile tekne turuna çıkabilir, yanartaşı ziyaret edebilirsiniz. Kaş kamp alanında ise unutulmaz bir tatil geçirme imkanına sahipsiniz. Burada kaldığınızda mutlaka Kekova’ya uğramadan tatilinizi bitirmeyiniz. Geyikbayırı kamp alanında ise muhteşem vadi manzarası eşliğinde dağ yürüyüşleri düzenleyerek bol oksijenli bir tatil yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Ege İle Akdenizin Ortasında Kamp Yapmak

Türkiye’nin tatil için tercih edilme sebeplerinden birisi de akdeniz ikliminin hüküm sürmesidir. Ege ile Akdenizin birleştiği muhteşem bir şehir olan Muğla jeolojik yapısı itibari ile çok fazla koy ve körfezleri vardır. Bu açıdan kamp yapma seçeneğiniz açısından şanslısınız. Birçok koy da düzenlenen tekne turları sayesinde tatil yaparken eğlenebilme imkanı bulunur.

Gökova körfezinde bulunan Akyaka’da orman kamp alanı bulunur. Çadır kurmak için ideal bir alan olan Gökova kamp alanı  bol gölgesi ile çadır kurmak isteyenlere rahatlık sunar. Mavi ve yeşilin kucaklaştığı bu kamp alanı ulaşım açısından da büyük bir artı sağlar.

 Kız Kalesi Manzarası ile Tatil 

En Çok Tercih Edilen 5 Kamp Yeri
En Çok Tercih Edilen 5 Kamp Yeri

Akdeniz bölgesinde tatil alanları saymakla bitmiyor. Antalya’dan sonra Mersin de tatilcilerin uğrak noktası olmayı başarmış bir kent. Mersinde de Akdeniz ikliminin hakim olması sebebi ile burada da yaz tatilinin keyfini çıkarmak mümkün hale geliyor. Kız kalesi eşliğinde unutulmaz bir tatil yaşamak isteyenler Mersin’in Erdemli ilçesinde kamp yapması tavsiye edilir.

Diğer ihtiyaçlarınız için şehir merkezine ulaşımı da kolay olması açısından büyük kolaylık sağlar. Erdemli de kamp kuracağınız bu alanda büyük bir tesis bulunuyor. Özel korumalı olan bu alan plajı tatilcilerin dikkatlerinden kaçmayacak kadar güzellikte. Doğa ile iç içe bir tatil tercih etmek isterseniz bu alana ister çadırla isterseniz de karavan ile tatil yapabilirsiniz.

Ege Bölgesinde Kamp Yapmak İsteyenlerin Uğrak Noktası 

Ege bölgesi hem denizi hem iklimi hem de tarihi değerleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bir bölge. Özellikle İzmir en güzide kentlerden birisi olmaya hak kazanmış durumda. İzmir’de kamp yaparken burada tarihe tanıklık etmiş tarihi yerleri de gezebilirsiniz. Meryem ana kilisesi, Bergama antik kenti, Pergamon, Efes, Smyrna gibi mükemmel güzellikteki yerler sizleri bekliyor olacaktır.

Kamp yerlerine gitmeden önce de mutlaka müze kent kart temin etmeniz gerekiyor. Tarih ile doğal güzellikleri bir arada yaşayarak tatil yapmak isteyenlerin adresi olan İzmir tatilcilerin uğrak noktalarından birisi olmaya hak kazanıyor. Kamp ve tatil açısından birçok seçeneği bulunan ülkemiz tatilciler için oldukça fazla imkan sunuyor.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu